Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte Ďalšie informácie

Palivový príplatok

Pre cestnú dopravu na mesiac november 2020 je 0%.

Palivový príplatok vychádza z výšky ceny motorovej nafty uvádzanej ŠÚ SR pre 43. týždeň roku 2020, ktorá je 1,003 EUR/l.  

Tabuľka palivového príplatku platná od 1. 7. 2018

Cena nafty v EUR/l Výška palivového príplatku v %
Doručenie na VM  
Do 1,18 EUR/l 0%
1,19 – 1,30 EUR/l 2%
1,31 – 1,41 EUR/l 4%
1,42 – 1,57 EUR/l 6%
  • V prípade služby doručenia na adresu je palivový a mýtny príplatok už započítaný v cene konkrétneho zmluvného partnera.
  • Palivový príplatok je vždy kalkulovaný z odmeny za uskutočnenie prepravy bez DPH a podľa platného cenníku spoločnosti Zásielkovňa s.r.o.
  • Palivový príplatok je stanovený na základe priemernej ceny nafty vykazovanej ŠÚ SR za posledný ucelený týždeň v kalendárnom mesiaci a platí pre celý nasledujúci kalendárny mesiac.
  • Palivový príplatok za prepravu, je vo faktúre uvedený oddelene.

Sadzba palivového príplatku sa priamo odvíja od priemernej ceny nafty uvádzanej Štatistickým úradom Slovenskej republiky a je zverejňovaná každý piatok na internetových stránkach ŠÚ SR.


Mýtny príplatok

Tabuľka mýtneho príplatku platná od 15. 7. 2019

Spôsob doručenia Výška mýtneho príplatku v EUR
Doručenie na VM  
Výdajné miesta do 5 kg v rámci SR a zahraničia 0,03 EUR
Výdajné miesta do 10 kg v rámci SR a zahraničia 0,09 EUR
  • V prípade služby doručenia na adresu je palivový a mýtny príplatok už započítaný v cene konkrétneho zmluvného partnera.